piątek, 31 grudnia 2010

Składniki oraz sposób przyrządzenia drinka ?

Drink zwany też koktajlem to napój alkoholowy uzyskiwany dzięki  połączeniu różnych  alkoholi, płynów bezalkoholowych oraz innych dodatków przypraw, substancji barwnikowych itp.


Sładniki:
5-6 listków mięty
1/2 limonki
2 łyżeczki cukru brązowego
lód kruszony bądź w kostkach
woda gazowana
Rum- 50ml dla kobiet, 100ml dla mężczyzn
Przygotowanie drinka:

Pokrój limonke w półksiężyce, następnie podrzyj listki mięty i wrzuć do szklanki. Potem dodaj 2 łyżeczki cukru brązowego i całość koniecznie utrzyj aby ich aromat się przegryzł. Następnie wrzuć lód. Teraz, na lód przykrywający miętę wlej rum: 50ml lub 100ml zależnie czy robisz go dla kobiety bądź mężczyzny. Na końcu dopełnieni drinka wodą, pamiętając jednak o tym aby nie dodać jej zbyt dużo.15322-Margarita                               Margarita
Składniki:
120ml tequila
40ml likieru pomarańczowego
limonka
lód
shaker
Przygotowanie drinka:

Na początku musimy schłodzić nasz kieliszek( najlepiej koktajlowy) poprzez wrzucenie do niego kostek lodu. Następnie bierzemy troche lodu i wrzucamy go do shakera oraz wyciskamy limonke jak namocniej potrafimy. Dolewamy nasz likier wraz z tequilą i wszystko wstrząsamy w naszym shakere. Teraz gdy kieliszek jest już odpowiednio schłodzony wyrzucamy z niego lód i zwilażamy brzeg kieliszka limonką, następnie zanurzamy go w soli dzięki czemu tworzy się nam pierścień wokół kieliszka co nie tylko ma duży wpływ na smak drinka ale także dodaje mu atrakcyjności. No i wreszcie możemy przelać zawartość shakera do naszego kieliszka. Można przyozdobić limonką(ukroić plasterek, przekroić go na pół i założyć na brzeg kieliszka).

 15248-Sex%20on%20the%20beach                        Sex on the Beach
Składniki:
20ml wódki
20ml likieru brzoskwiniowego
20ml likieru kokosowego
sok pomarańczowy
sok żurawinowy


Przygotowanie drinka:

Wlewamy cały alkochol do szklanki i następnie dolewamy sok pomarańczowy i żurawinowy w równych proporcjach.Soki powinno sie lać powoli i najlepiej po ściance aby się nie wymieszały.


http://wszystkooalkoholu.blogspot.com
Codziennie nowy drink :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz